arkaplan

Kategoriler

Son Yorumlar

Betul
Merhaba çadır ve pansiyon konaklama vede rafting fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler

Takvim

Şubat 2017
P S Ç P C C P
« Ağu    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Melen Çayını Bekleyen Kötü Son!!

Melen Çayı Barajı

melen çayı resimMelen çayı yaklaşık 12 senedir sadece akan bir su olmaktan çıkıp hepimiz için heyecan ve adrenalin merkezi haline gelmişti ki üzerine hemen baraj projesi konuverdi.İstanbul’un su ihtiyacını karşılamak için yapılan küçük çaplı çalışmalar bizim için bir tehlike teşkil etmemişti.Şimdilerde ise melen çayı projesi kapsamında melen barajı yapılacak.

Bu barajla birlikte binlerce insan köylerinden,kasabalarında olmaya başladı bile.Sakaryanın Ortaköy İlçesinde ağırlığın olduğu baraj projesi Rafting Sporunun başlangıcı olan Dokuzdeğirmen Köyüne kadar uzayıp rafting severlere kötü bir süpriz yaptı.Ben kendi adıma melen çayında rafting sporunun 2015 Haziran ayına kadar yapılabileceğini düşünüyorum. Proje mimarlarıda, DSİ de yayınladığı makalelerde projenin 2015 yılında tamamlanacağı konusunda beyanat vermektedir. Tabiki işin ucunda İstanbul olunca akan sular duruyor.Su hayattır itirazımız yok tabiki, üzüldüğümüz nokta her nehirde rafting yapma imkanının olmamasıdır.Melen çayı projesi bu yüzden en çok rafting severleri etkileyecektir.Özellikle de Ankara ve İstanbul gibi iki metropol arasında kalan bir çay olması şehir stresinden kaçmak isteyenler için alternatif yaratması bakımından çok önemli bir nehirdir.Melen Çayı rafting severler için hizmete devam ediyor.2 senede olsa tadını çıkarmanız dileğiyle..

Melen Çayı Projesi Rafting Sporunu Etkileyecek Mi?

Melen çayı projesi ilk başlarda sadece  su transferini öngörüyordu fakat İstanbul’a sürekli su sağlama ihtiyacı doğunca proje baraj haline geldi.Peki bu baraj rafting sporuna etki yapacak mı? Malesef ki rafting sporu melen çayında sonlanacak.Sizler için yeni heyecanlar yaratmaya çalışacağız tabi ki fakat rafting kadar heyecanlı olacak mı orasını takdirinize bırakacağız.Sizin için yapabileceğimiz tek öneri önümüzde ki rafting sezonunu iyi değerlendirmeniz olacaktır.

 

Kategoriler: Rafting Dünyası
Yukarı